Çmimet e aparatit të dëgjimit kundrejt cilësisë: Si të zgjidhni

Për ata që blejnë aparate dëgjimi, opsionet mund të duken të lodheshme —dhe po ashtu edhe çmimet! Lexoni përpara për disa këshilla nga profesionistët në Otofon.

Nëse jeni të interesuar për të vendosur aparate të reja dëgjimi, mund të ndiheni të mbingarkuar nga stilet dhe Qendrat e ndryshme në dispozicion. Ju mund ta gjeni veten duke luftuar me zgjedhje të tilla si:

Përveç kësaj, ju mund të keni përjetuar një “shok” të çastit me çmimin e disa aparateve të dëgjimit dhe të pyesni veten: A ia vlejnë aparatet e dëgjimit të cilësisë së lartë për paratë shtesë?

Mbani mend: Dyqanet mund të mos kenë vlerë të barabartë!

Aparatet e dëgjimit ofrohen nga shumë Qendra Degjimi dhe kanë një çmim të gjerë. Ky ndryshim në çmim ndodh për disa arsye, duke përfshirë:

 • Sofistikimi i një teknologjie të veçantë të aparatit të dëgjimit
 • Aftësia e një aparati dëgjimi për të trajtuar një lloj specifik të humbjes së dëgjimit dhe për të dhënë zë që përdoruesi mund të dëgjojë
 • Mbështetja e vazhdueshme e ofruar nga një prodhues ose shitës me pakicë i aparateve të dëgjimit gjatë viteve të mëvonshme të pronësisë

Shumë blerës të aparateve të dëgjimit, të etur për një pazar, kanë zgjedhur një model më të lirë vetëm për të kuptuar se vendimi i tyre u kushtoi më shumë me kalimin e kohës, ose sepse aparati i dëgjimit ishte i paefektshëm ose sepse duhej të paguanin para shtesë për pjesë dhe mbështetje.

Lajmi i mirë është se Otofon është këtu për t’ju ndihmuar duke ju ofruar informacionin që ju nevojitet për të marrë një vendim të zgjuar në lidhje me kujdesin tuaj të ardhshëm të dëgjimit dhe zgjidhjet që ne mund t’ju ofrojmë.

Çfarë lloj aparatesh dëgjimi, nëse ka, keni nevojë?

Nëse mendoni se keni humbje dëgjimi, hapi i parë është të bëni kontrollin tonë të thjeshtë të dëgjimit në internet . Rezultatet e këtij procesi të shkurtër dhe të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të përcaktoni nëse vërtet keni nevojë të kërkoni ndihmë profesionale.

Nëse përcaktoni se po përjetoni një lloj humbje dëgjimi, hapi tjetër është i thjeshtë: caktoni një takim falas me një profesionist të kujdesit dëgjimor Otofon në zonën tuaj . Shumë njerëz që mendojnë se kanë nevojë për aparate dëgjimi kanë të bëjnë me diçka kaq të thjeshtë si dylli i tepërt i veshit ose një infeksion i përkohshëm. Një ekspert i Otofon do të kryejë një ekzaminim më të plotë të dëgjimit tuaj dhe do t’ju ofrojë rekomandime të personalizuara në lidhje me stilet dhe teknologjinë e aparateve të dëgjimit.

Cilat veçori të aparatit të dëgjimit ju nevojiten vërtet?

Përveç dhënies së përgjigjeve të detajuara për shëndetin tuaj të dëgjimit, një profesionist i kujdesit të dëgjimit Otofon do t’ju ndihmojë të vlerësoni të mirat dhe të këqijat e veçorive dhe përfitimeve të ndryshme të aparatit të dëgjimit, si p.sh.

 • Madhësia, cilësia dhe qëndrueshmëria e aparateve të dëgjimit
 • Karakteristikat e përpunimit të zërit
 • Transmetimi dhe kontrollet me valë
 • Kujdesi dhe mbështetja e vazhdueshme pas blerjes suaj
 • Aplikacione dhe aksesorë për të përmirësuar më tej zgjidhjen e zgjedhur të dëgjimit

Në Otofon, ne ofrojmë një gamë të gjerë aparatesh dëgjimi me çmime të ndryshme. Aparatet tona të dëgjimit mundësohen nga teknologjia jonë inovative e mikroprocesorit me një sërë veçorish për të trajtuar çdo lloj humbje dëgjimi, stil jetese dhe buxhet. Specialistët tanë janë të gatshëm t’ju ndihmojnë të eksploroni mundësitë tuaja për pagesë përmes Bankes dhe shumë nga vendndodhjet tona ofrojnë mundësi financimi të përballueshme.

Merrni parasysh ndryshimin Otofon

Otofon ka ndihmuar njerëzit të dëgjojnë më mirë që nga viti 2011, dhe Qendra e Degjimit Otofon është një nga emrat më të besuar në kujdesin e dëgjimit. Përveç aparateve të dëgjimit më të vlerësuarat për të adresuar nevojat e çdo pacienti, ne ofrojmë:

 • Konsultimet me profesionistë të vërtetë të kujdesit të dëgjimit
 • Shërbimi dhe mbështetjes së vazhdueshme
 • Aplikacione të sofistikuara për smartphone për kontrollin Bluetooth të pajisjes tuaj, transmetimin e muzikës dhe thirrjeve, menaxhimin e tringëllimë në veshët dhe më shumë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ploteso Formularin

Na kontaktoni

Plotesoni formularin dhe na shkruani. 

Ose mund te na vizitoni ne Qendrat tona.

Rr. Qemal Stafa Nr.51 – Tirane

ose Qendra Otofon prane Bashkise Shkoder. 

This is a staging enviroment